Про користь солі для організму людини стали здогадуватися ще наші предки. За часів глибокої давнини були виявлені дивні печери, стіни яких було покрито товстим шаром білого нальоту. Повітря в подібних печерах не було схоже на повітря в будь-яких інших місцях. Воно було нібито більш густе і насичене та допомагало покращити загальне самопочуття вже після першого відвідування. Такі соляні печери знаходили по всьому світу. Вони були широко поширені в Стародавній Греції, в Індії, у жителів Сицилії. Соляні печери існують і сьогодні, їх можна знайти по всій Європі. Є вони й у нас, в Україні. Однак, щоб відчути на собі лікувальні властивості солі, зовсім не обов’язково спеціально кудись їхати.


Галотерапія – унікальний метод використання особливого мікроклімату, максимально наближеного до мікроклімату природних соляних печер, спрямований на профілактику і лікування великої кількості захворювань.
Соляна кімната – приміщення, в якому штучно відтворений унікальний мікроклімат соляної печери. Зручність соляних кімнат полягає в тому, що приміщення можна створити в звичайному будинку, в будь-якій частині міста.

Галокамера (соляна кімната) – це гіпоалергенне середовище з іонізованими частинками солі відповідної концентрації і дисперсності, стабільною вологістю та температурою. Приміщення облицьоване природним мінералом галіт, з системою приточно-витяжної вентиляції, соляним фільтром та пристроєм додаткового насичення іонами солі – галогенератором.

Сіль має високий процент вмісту NaCl (98,8 %), відповідно концентрація соляного аерозолю в галокамері – 1-20 мг/м3, де 90 % частинок солі мають розмір від 0,5 мкм до 10 мкм, що є оптимальним для проникнення аерозолю через бронхіальне дерево в альвеоли. Мікроклімат галокамери характеризується також високим рівнем аероіонізації, переважно іонами від’ємного знаку.
Важливим терапевтичним фактором соляної кімнати є практично повна відсутність у повітрі алергенів, у тому числі і мікробного походження, а також низька мікробна забрудненість.

Вдихання високодисперсного аерозолю хлориду натрію в умовах сталих температури та вологості спричиняє бронхіальну реактивність, нормалізує мукоциліарний транспорт, покращує дренажну функцію бронхів, ліквідує грубі імунологічні порушення.

Основне призначення соляної кімнати – профілактика та лікування захворювань дихальних шляхів, алергій, шкірних захворювань та психоемоційних розладів.

Лікування у галокамері складається з 10-15 щоденних процедур. Галотерапія може застосовуватись як монотерапевтичний засіб, так і в комплексі з медикаментозними та немедикаментозними лікувальними засобами.
Цей метод дозволяє суттєво зменшити кількість загострень під час лікування.

Галотерапія показана при багатьох захворюваннях ЛОР-органів, алергіях, дерматологічних недугах, хворобах серця і судин, порушеннях в сфері ендокринології, надлишковій вазі.
Добре впливає відвідування соляної кімнати на хворих, які нещодавно перенесли грип, ГРЗ, ГРВІ. Завжди корисною буде галотерапія працівникам небезпечних для здоров’я виробництв і курцям. Показана терапія сіллю і для тих , хто страждає на бронхіальну астму або має ослаблений імунітет.

Показами для галотерапії є:
Бронхолегенева система:
1. перед астматичний стан;
2. бронхіальна астма із будь-якими клініко-патогенетичними варіантами перебігу;
3. рецидивуючий бронхіт;
4. хронічний обструктивний бронхіт у фазі ремісії;
6. силікоз;
7. поліноми.
ЛОР органи:
1. вазомоторні та алергічні ринусопатії;
2. хронічні фарингіти;
3. хронічний тубоотит;
Патологія шкірних покривів:
1. атопічний дерматит в стадії стабілізації;
2. псоріаз в стадії стабілізації;
3. екзема;
4. жирна себорея;
5. гнійничкові ураження шкіри, вугрі;
6. нейродерміти
З метою профілактики:
1. частих ГРВІ, грипу;
2. частих гострих бронхітів, пневмоній;
3. хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів;
4. полінозу;
5. кашлю, пов’язаного з курінням, впливом виробничих полютантів.


Однак, як у будь-якої терапії, у галотерапії є протипоказання. Перед відвідуванням соляної кімнати необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем та з’ясувати, чи підходить цей вид профілактичної терапії саме вам.
Протипоказаннями до відвідування соляної кімнати є гострі захворювання і хронічні процеси в стадії загострення, інфекції (бруцельоз, туберкульоз та ін.). Важкі стадії і форми хвороб (наприклад, остання стадія серцевої недостатності), непереносимість галоаерозоля.
До протипоказань також відносяться:
– психічні захворювання;
– онкопатологія (особливо злоякісна);
– метаболічні порушення;
– захворювання кровоносної системи;
– гіпотрофія, анорексія, кахексія;
– наявність гнійників (флегмон, абсцесів), виразок, що кровоточать, чи ран;
– будь-які форми важкої залежності (наркоманія, алкоголізм);
– захворювання, що передаються статевим шляхом.

Не варто відвідувати соляну кімнату під час вагітності та у період лактації. Також галотерапія протипоказана дітям до 2-х років.


Діти до 6 років відвідують Соляну кімнату безкоштовно, але лише у супроводі дорослого (родича), який оплачує свій візит згідно прейскуранта цін:

Ціни на послуги.

08001. Київська область, Макарівський р-н, смт. Макарів, вул. Банківська 15.

Телефон та Viber

Телефон та Viber

063 403-03-03

Email

Email

info.adonism@gmail.com